24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami

10 stycznia 2016 r. w Gimnazjum Publicznym w Nowej Wsi Królewskiej po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Uczniowie gimnazjum, przy wsparciu mieszkańców gminy Płużnica, zbierali pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Wspólnymi siłami udało się nam zebrać 7 914,42 zł.

Najbardziej hojni okazali się mieszkańcy wsi Płużnica, choć w każdej miejscowości wolontariusze spotkali się z ogromną życzliwością i entuzjazmem mieszkańców.

W niedzielę od wczesnych godzin przedpołudniowych, trzydziestu wolontariuszy kwestowało na ulicach wsi gminy Płużnica. Wcześniej spotkali się z policjantami z Komendy Policji w Wąbrzeźnie, którzy przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy. Spora grupa uczniów dbała również o to, aby uatrakcyjnić finał WOŚP na terenie szkoły. W gimnazjum działała kawiarenka z ciastem upieczonym przez rodziców uczniów i pierogami ulepionymi przez członkinie stowarzyszenia ,,Jesień życia”. W kawiarence na zmarzniętych wolontariuszy czekała również gorąca grochówka ufundowana przez Zakład Usług Gastronomicznych Adam Arbart. W szkole odbyła się sprzedaż ozdób wykonanych przez dzieci ze świetlic środowiskowych oraz ze Szkoły Podstawowej w Płużnicy. Mieszkańcy gminy mieli również okazję zobaczyć przedstawienie pt. ,,Bajki mojej babci”, w którym uczniowie gimnazjum pod opieką pani Agnieszki Murawskiej,( która sama wcieliła się w rolę babci) w zabawny sposób przekazali widzom ludowe prawdy.
Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gimnazjum nie zabrakło atrakcji sportowych. Pani Paulina Puchała zaprosiła chętne panie i dziewczęta do wspólnego tańczenia zumby. Przedstawiciele płci męskiej wzięli z kolei udział w turnieju piłki nożnej. W turnieju o puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowanym przez panią Grażynę Majewską, wzięło udział pięć drużyn: Gibaniarze, M&M Bus, Mopsiki, Królewscy i Orłowo. Wygrała drużyna Gibaniarzy. Najlepszym strzelcem okrzyknięto Patryka Budziwojskiego, najlepszym bramkarzem – Mateusza Kaźmierczaka, a tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Mateuszowi Zającowi. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale.
Sporo emocji wzbudziła sprzedaż orkiestrowych gadżetów, którą poprowadził pan Paweł Grędzicki. Najbardziej pożądanym przedmiotem okazał się kubek termiczny z logo WOŚP sprzedany za 230 złotych, orkiestrowe koszulki oraz zegar ścienny. Niemałym zainteresowaniem cieszył się również tort w kształcie serca z Piekarni- Cukierni Bogdan Jarząb oraz album z fotografiami Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Płużnica”, przygotowany przez pana Błażeja Gilewskiego.
24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył widowiskowy pokaz fajerwerków, ufundowany przez mieszkańców gminy i firmę ,,Bajkolandia” z Wąbrzeźna. O bezpieczeństwo podczas pokazu zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Królewskiej.
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację WOŚP. Szczególne podziękowania składamy uczniom, nauczycielom i innym pracownikom gimnazjum, paniom opiekującym się świetlicami środowiskowymi: Monice Wiśniewskiej, Kamili Pabian, Paulinie Właśniewskiej oraz pani Marzenie Górecznej ze Szkoły Podstawowej w Płużnicy. Dziękujemy również członkiniom stowarzyszenia ,,Jesień życia” za smaczne pierogi, a rodzicom uczniów za upieczenie ciast do kawiarnki. Dziękujemy również sędziemu, panu Adamowi Wolskiemu za sprawne przeprowadzenie turnieju piłki nożnej i pani Paulinie Puchale za przeprowadzenie zumby. Dziękujemy Piekarni- Cukierni Bogdan Jarząb, panu Błażejowi Gilewskiemu, panu Januszowi Marcinkowskiemu , panu Mirosławowi Makowskiemu, a także Płużnickiej Spółdzielni Socjalnej ,,Pomocna ekipa” i Urzędowi Gminy Płużnica za uatrakcyjnienie sprzedaży gadżetów. Przede wszystkim dziękujemy jednak mieszkańcom gminy Płużnica, którzy nie zawiedli i jak co roku przyłączyli się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do zobaczenia za rok, bo jak wiadomo gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej.